top of page

Armastus annab vabaduse

Updated: Dec 7, 2022

Kui sa armastad, siis sa tõstad.

Sa annad teisele tiivad ja vabaduse. Isegi siis, kui see haiget teeb, annad sa teisele vabadust.


Kui sa armastad sõpra, kaaslast, pereliikmeid, sa kuulad, mida NEIL vaja on, ja võimaldad ruumi, kus teine saab kasvada.


Võib-olla sul on vaja, et su laps käiks "viisakalt" riides, aga olgem ausad, see tähendab - sinu maitse järgi riides... aga sa tead, et mingil veidral põhjusel armastab su laps vanaisa pükse, mida ta kaenla alla tõmbab, ja viskab selle peale lohvaka kampsuni, millega ta paistab välja nagu lumememm... ja sa lubad tal olla nagu lumememm, sest see teeb TEDA õnnelikuks.


Võib-olla su töötaja tahab teenida lisaraha, voolida kodus sushirulle, kirjutada ajakirja artikleid, ja kui sa armastad, siis lubad tal seda teha. Sest kui sa oled täis ARMASTUST, pole sinus ruumi hirmudele kaotada, kaotada raha, kaotada saladusi konkurentidele, kaotada võimu inimese üle... Kui sinus on armastust, lood sa vabadust.


Võib-olla su kallim ei oma ambitsioone, tugevust, õrnust või on liiga ambitsioonikas... ja sa annad talle võimaluse olla kõik, kes ta on, sest sa armastad. Sa tahad teist tõsta selles, kes ta on, mitte painutada oma soovide, vajaduste järgi.


Kui sa armastad, annad talle vabaduse olla, nagu teine on.


Kui sa armastad, siis küsid: "Mida SINA tahad? Mida sa vajad?" ja võimaldad ruumi selleni jõuda.


Armastus tõstab teist.


Isekus tahab omada, saada, oma kontrolli ja seaduste järgi voolida. Armastus annab vabaduse. Isekus ainult võtab ja kasutab ära.


Uuri endalt - kas sind armastav inimene tuleb poolele teele vastu?

Kas sa oled kuuldud?

Kas su soovidega on arvestatud?

Kas sa saad avaldada oma soove ja mõtteid, ilma et nendele vastu vaieldaks, ümber lükataks ja tühiseks peetaks?

Kas sa ise pakud neid asju?

Kas te kohtute poolel teel?


Armastus annab. Ja kui isekus kasutab ära talle antud vabadust ja armastust, lähevad teed kord laiali, aga võitjaks jääb alati armastus. Armastus voolas, jagas, elas. Isekus peatas voo - temaga jäi Elu seisma, ning nii Elu ongi temas peatunud.


Jagaja võidab alati. Armastus võidab alati.

Seega - jaga, tõsta, loo vabadust, ning sa oled alati võitnud. Kui tõstsid isekat ja said haiget, sa võitsid ikkagi. Sinusse jäi Elu.


Armasta, anna, jaga, tõsta, sest armastus annab tiivad.


Tekst: Pamela Maran.

469 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page