top of page

Milline on täiuslik suhe?

Rääkisime täna teraapias täiuslikust suhtest, mille peale sõber hüüatas, et ta peab selle definitsiooni kohe kirja panema. Ütlesin, et kirjutan siis sellest pikemalt postituses ja siin ta siis on.


Täiuslikus suhtes tulevad kokku kaks inimest, kes alati kannavad kaasas pimedust – nagu inimeseks olemisele ikka kombeks.


Ärme räägi „ravi end terveks“-illusioonist, kus „terve“ suhe tekib siis, kui oled „sisetöö ära teinud“.
Lõpp-punkti või „tervenemist“ ei ole nagunii.

Me läheme alati suhetesse oma pimedate pooltega ja „täiuslik“ suhe on see, kus me julgeme öelda: siin on minu valud ja mõranenud kohad, ma usaldan neid sulle jagada, sest ma armastan sind. Palun aita mul neid hoida, sest nõndasama hoian ma sinu valu ja mõranenud kohti. Parandame neid koos.


Kui kohtuvad kaks sellist inimest, kes tunnevad sama, avavad südame, see ongi täiuslik suhe. Täiuslikus suhtes puudutatakse valusaid kohti, tekib arusaamatusi, kerkivad hirmud ja paanika, aga kaks inimest jäävad sellesse koos, öeldes: „Ma olen siin! Ära muretse, ma toetan sind!“


Ebatäiuslikus suhtes võib küll üks öelda: „Ma kardan, mul on valus, ma soovin, et sa mind hoiad.“ ja teine tunda, et teda „survestatakse“, talt „nõutakse“, teda „kammitsetakse“ ning ta vastab: „Ma armastan ainult siis, kui sa oled ainult hea. Sinu pimedust ma ei taha. Tegele sellega ise.“

Ja selline suhe kärbub varem või hiljem.


Täiuslikus suhtes üks ei ole süüdistusi – seal on avanemine oma valusast kohast. Ta teab täpselt: „Sa lubasid siin olla, aga sind ei tulnud. Mul on nii valus. Ma olen sinus pettunud, ma tundsin, et olen alt veetud. Ma tundsin, et ma pole sulle oluline.“

Ja teine vaatab oma pimedusele otsa, et mingi osa temas ongi altvedaja ja lubaduste murdja, kuid ta teab, et temas on ka valgus, mis suudab toetada: „Mul on nii kahju, et ma sulle haiget tegin [pane tähele – mitte, et mul on kahju, et SINA haiget SAID]. Ma toetan sind sinu valusal hetkel. Mida ma saaksin teha, et sul oleks parem?“


Ebatäiuslikus suhtes elatakse mängudes: „Sa kogu aeg hilined. Su peale ei saa kunagi loota.“ Ja sellele vastatakse mänguga: „Sa teed kogu aeg tühiasjadest probleemi. Su nõudmistele ei suuda keegi kunagi vastata.“


Täiuslikus suhtes vastutavad kaks inimest oma tunnete eest ja see tähendab väljendamist, mida MINA tunnen. Ebatäiuslikus suhtes lükatakse vastutus ja probleem teise kanda – sina tegid seda ja teist, sina ka lahenda see.


Täiuslikus suhtes tulevad kaks inimest kokku oma deemonitega ja mõlemal on soov toetada teist, teades, et nii on ka nemad toetatud.

Ebatäiuslikus suhtes varjatakse oma pimedust ja oodatakse, et teine oleks täiuslik, et kumbki ei peaks pimedusse laskuma. Sina ära näpi minu nuppe ja mina ei näpi sinu nuppe. Mängime mängu, et me oleme mõlemad head. Ära vaata minu inetust, sest kui sa teed seda – ma lükkan su eemale. Ma võitlen selle nimel, et sa mingil juhul mu deemoneid ei näeks. Ja kui sa näed, ma teen kindlaks, et sa tunneksid seda enda deemonina.

Ning illusioon puruneb valusalt, lükates killud teravalt silmadesse.


Täiuslik suhe on samuti valus, aga seetõttu, et teine kallab su haavadele viina ja õmbleb need kokku.


Sinu asi on ärgata arusaamisele, kas sind ravitakse või kistakse rohkem lahti.


* Tule õpi teadlikkusesse ärkamist järgmistel üritustel.

1,447 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page